גיא עזרא - פוליטיקה היא לא מילה גסה

שוק איכרים בגינה הקהילתית

עמותת 'אחוזת נגב' ושותפות 2000 יצאו ביוזמה חדשה: שוק איכרים.

ביום שלישי פשטו תלמידי בית הספר "שיטים" מהערבה על אופקים ליום התנדבות מיוחד בגינה הקהילתית. ילדי בית הספר האזורי שבאו ממושבי הערבה: עין יהב, פארן, חצבה, צוקים, עידן, ספיר וצופר הביאו איתם תוצרת מקומית למכירה מיוחדת בשוק איכרים באופקים.
המתנדבים מהערבה, ילדי כיתה ט' הגיעו במסגרת יום המעשים הטובים וכהכנה לשנת המחויבות האישית הצופייה להם בכיתה י'. אליהם הצטרפו לעבודות בגינה ילדי "פותחים עתיד" של הסוכנות היהודית ויחד עם נאמנות התוכנית עסקו בהכנת ערוגות, בנייה בבוץ וכן גולת הכותרת שוק איכרים ססגוני.
בשוק מכרו הילדים את מיטב התוצרת החקלאית האורגנית כמו: פלפלים, מלונים, בצל, עגבניות וירקות העונה. כמו כן אספו ילדי בית הספר מוצרי יסוד, בגדים, ספרים וצעצועים. הכול נמכר במחירים סמליים. תושבי תכונת דדו ותושבי העיר שהגיעו לשוק יצאו עם שקיות מלאות.
השמועה פשטה תוך דקות ברחבי העיר אופקים ותושבים רבים שנהרו לגינה הקהילתית נהנו ממבחר של מוצרים מכל הבא ליד. מארגני האירוע: עמותת "אחוזת נגב" ו'שותפות 2000' של הסוכנות היהודית, יחד עם פרויקט הדגל 'פותחים עתיד' מבטיחים עוד ימים כאלו בעתיד.

המראה היה מרנין במיוחד. העיר אופקים לבשה תוך דקות מראה ססגוני, עשיר, קהילתי. תושבים רבים שהגיעו דיברו ביניהם על מאכלי עדות, על גידולי ירקות ועוד. רחוב דדו היה פקוק, והגינה הקהילתית התמלאה בכ- 200 תושבים ומתנדבים. היה שווה!

אלבום תמונות מהאירוע - לחץ כאן.

לבלוג המלא של הגינה הקהילתית - לחץ כאן.

שיתוף

תגובות

פוסטים נוספים בבלוג
חדשות העיר אופקים
סקר פורטל העיר
בחירות שלישיות
קטסטרופה אותן תוצאות זה המציאות לסקרים נוספים
חדשות הקהילה
כל מה שחדש בקהילת שלנו
פינת הזכרון
משרות פנויות