חדשות

משרד החינוך בחר בביה''ס 'רגבים' כמוסד חדשני

משרד החינוך בחר בבית הספר היסודי החדש המתוכנן להיבנות בשכונת רמת שקד החדשה,"רגבים" כבית ספר חדשני. השבוע קיבל ראש העירייה, איציק דנינו את הבשורה.
'
רגבים' נבחר להיות אחד מתוך 20 בתי ספר בכל רחבי הארץ הנכללים בתכנית לתכנון ובינוי מוסדות חינוך חדשניים כחלק ממדיניות מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, ומינהל הפיתוח להתאמת מוסדות החינוך ומרחבי הלמידה למאה ה-21.

במכתב ששוגר ללשכת ראש העירייה נכתב: "נוכח האתגרים העומדים בפני מערכת החינוך בתחום ההתאמות לעידן הלמידה המשתנה אנו רואים בשינוי מראה פניהם של מוסדות החינוך מרכיב חיוני ללמידה משמעותית, שאנו שואפים להנחיל לתלמידים, תוך הבאת חדשנות אדריכלית פיזית למוסד החינוכי בראיית בהווה ובעתיד".


עוד נכתב: "תהליך תכנון ובינוי מוסד חינוכי חדשני בהתאמה למאה ה-21 מאפשר חשיבה מחודשת ושיח על מרחב הלמידה כחלק מהחזון, התפישה, הצרכים הפדגוגיים והאמירה העיצובית של המוסד החינוכי".
כזכור, על פי הצעת הצוות החינוכי של עיריית אופקים, הוחלט על הקמת בית ספר שייתן דגש בנושאי חקלאות שונים מתוך תפישה שהעיסוק בתחום זה יוצר חיבור, מודעות אכפתיות לסביבה וקשרי הגומלין בין האדם לסביבתו ויאפשר מחקר ופיתוח של התלמידים במסגרת הלימודים.


ההחלטה לבניית בית ספר שיעסוק בחקלאות אורבנית יצרה שיתוף פעולה מיוחד בין עיריית אופקים לסניף הדרומי של המכון הוולקני, שמעורבותו תהיה בשני מישורים, פדגוגי וטכני. במישור הפדגוגי יתמוך המכון בהכשרת הנדרשת למורים שילמדו בבית הספר וייקח חלק בבניית התכנים הלימודיים ובמישור הטכני יסייע באפיון מערכות הגינון וההשקיה השונות.מבנה בית ספר, שתוכנן על ידי ליואי דבוריינסקי אדריכלים, הינו ייחודי וחדשני בצורתו העגולה, המאפשר תנועה מעגלית בתוכו. הוא יכלול 18 כיתות לימוד, שלוש בכל שכבה, ובמסגרתו ייבנו 6 כיתות המשלבות כיתת גן יחד עם כיתה א'. בין הכיתות למרפסת ההיקפית של הגינון תבנה ויטרינה שתאפשר מבט וגישה ישירה של ילדי הכיתה אל הגידולים שלהם. על גג המבנה ייבנו חממות ומעבדות שיתמכו בפעילות הגינון, השטחים הנוספים יוקצו אף הם לחקלאות בנוסף לחצרות חטיבה צעירה ושטחים למתקני משחק וספורט.
 


ראש העירייה, איציק דנינו: "אנחנו גאים על בחירתו של בית ספר 'רגבים' כאחד מתוך 20 בתי ספר חדשניים בארץ ובטוחים כי זה יהווה נדבך נוסף לייחודיות שלו. המחשבה שעמדה מאחורי הרעיון לבנות בית ספר ייחודי בתחום החקלאות היא מתוך הבנה שתחום זה יכול לשמש כלי מצוין ליישום רעיונות וחשיבה מחקרית ומדעית עבור התלמידים. העיסוק בחקלאות דורש פיתוח תכונות של התמדה, אחריות וסבלנות, אותם חשוב שננחיל לילידנו ישנו ערך חינוכי עצום בכך שילד יוכל לאכול את ארוחת הבוקר מהירקות והפירות שהוא גידל בסבלנות וטיפח במו ידיו".

את המשך התהליך תלווה וועדה פדגוגית של משרד החינוך, שתפקידה יהיה לגבש את הרציונל הפדגוגי והמרכיבים שייצרו סביבה איכותית ומשמעותית, המשפיעה על עיצוב דמותו של התלמיד. סביבה תומכת למידה התורמת לשיפור ההישגים ועיצוב חווית הלמידה.

 

 

כתבה מקורית MYNET באר שבע

 

 

 

 

 

 

 

 

 

שיתוף

תגובות

עוד באותו נושא
מענקים לתושבים שיציבו מיגונית בביתם
ראש העיר הודיע כי המענק יינתן למציבי מיגוניות פרטיות  ... לכתבה המלאה

איש הייטק חשוד שקיבל בעורמה הטבת מס
מדובר בתושב הרצליה שעל פי החשד הצהיר בפני פקיד השומה כי הוא מתגורר באופקים במטרה לזכות בהטבת מס.  ... לכתבה המלאה

שניב : רווח הון של כ - 10 מיליון שקל ממכירת נדל'ן
יצרנית מוצרי הנייר חתמה על הסכם למכירת מחסן ההפצה שלה באופקים,תמורת כ-18.5 מיליון שקל ... לכתבה המלאה

בפעם השביעית: הארנונה תישאר ללא שינוי
ראש העיר:  "גידול ההכנסות עליו אנו שוקדים יגיע מפרויקטים כלכליים ולא מכיסו של התושב" ... לכתבה המלאה

הסכמי הגג בערי הנגב - לא מה שחשבתם
סיכוייהן של אופקים, דימונה ונתיבות - ערים שנמצאות בעיצומם של תהליכי הבראה - לצלוח מבחינה כלכלית את הגידול החד באוכלוסייה בעקבות יי... לכתבה המלאה

המהנדסת החדשה של עיריית הרצליה: חנה חרמש
חרמש שימשה בתפקידה האחרון מהנדסת העיר אופקים. היא תחליף בתפקיד את מייק סקה, שהודיע בדצמבר על פרישה ... לכתבה המלאה

פגישה של ראשי רשויות עם אלוף פיקוד העורף
בפגישה עלו נושאים חשובים כגון פערי המיגון, עידוד בניית ממ"דים בבתי תושבים ומקלטים שאינם שמישים בבתים משותפים ... לכתבה המלאה

בשורה חדשה של משרד הכלכלה לבעלי העסקים באופקים
משרד הכלכלה באמצעות הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, הודיע כי יעבה את התמיכה בעסקים קטנים. ... לכתבה המלאה

עורכי דין נטלו מליונים שלא כחוק
עמותת נדל"ן באופקים תובעת 2.3 מיליון שקל בטענה שנטלו כספים מחשבון הנאמנות ... לכתבה המלאה

לראשונה: החנייה באופקים כבר לא בחינם
עיריית אופקים אישרה חוק עזר המסדיר את החנייה בתחומי העיר. ... לכתבה המלאה

חדשות העיר אופקים
סקר פורטל העיר
חניה בתשלום באופקים
הגיע הזמן שיהיה כאן סדר זה מוכיח שאופקים מתפתחת זה יפגע בעסקים פה זה לא תל אביב שיטה להגדלת קופת העירייה לסקרים נוספים
חדשות הקהילה
כל מה שחדש בקהילת שלנו
פינת הזכרון
משרות פנויות