חדשות

משרד החינוך בחר בביה''ס 'רגבים' כמוסד חדשני

משרד החינוך בחר בבית הספר היסודי החדש המתוכנן להיבנות בשכונת רמת שקד החדשה,"רגבים" כבית ספר חדשני. השבוע קיבל ראש העירייה, איציק דנינו את הבשורה.
'
רגבים' נבחר להיות אחד מתוך 20 בתי ספר בכל רחבי הארץ הנכללים בתכנית לתכנון ובינוי מוסדות חינוך חדשניים כחלק ממדיניות מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, ומינהל הפיתוח להתאמת מוסדות החינוך ומרחבי הלמידה למאה ה-21.

במכתב ששוגר ללשכת ראש העירייה נכתב: "נוכח האתגרים העומדים בפני מערכת החינוך בתחום ההתאמות לעידן הלמידה המשתנה אנו רואים בשינוי מראה פניהם של מוסדות החינוך מרכיב חיוני ללמידה משמעותית, שאנו שואפים להנחיל לתלמידים, תוך הבאת חדשנות אדריכלית פיזית למוסד החינוכי בראיית בהווה ובעתיד".


עוד נכתב: "תהליך תכנון ובינוי מוסד חינוכי חדשני בהתאמה למאה ה-21 מאפשר חשיבה מחודשת ושיח על מרחב הלמידה כחלק מהחזון, התפישה, הצרכים הפדגוגיים והאמירה העיצובית של המוסד החינוכי".
כזכור, על פי הצעת הצוות החינוכי של עיריית אופקים, הוחלט על הקמת בית ספר שייתן דגש בנושאי חקלאות שונים מתוך תפישה שהעיסוק בתחום זה יוצר חיבור, מודעות אכפתיות לסביבה וקשרי הגומלין בין האדם לסביבתו ויאפשר מחקר ופיתוח של התלמידים במסגרת הלימודים.


ההחלטה לבניית בית ספר שיעסוק בחקלאות אורבנית יצרה שיתוף פעולה מיוחד בין עיריית אופקים לסניף הדרומי של המכון הוולקני, שמעורבותו תהיה בשני מישורים, פדגוגי וטכני. במישור הפדגוגי יתמוך המכון בהכשרת הנדרשת למורים שילמדו בבית הספר וייקח חלק בבניית התכנים הלימודיים ובמישור הטכני יסייע באפיון מערכות הגינון וההשקיה השונות.מבנה בית ספר, שתוכנן על ידי ליואי דבוריינסקי אדריכלים, הינו ייחודי וחדשני בצורתו העגולה, המאפשר תנועה מעגלית בתוכו. הוא יכלול 18 כיתות לימוד, שלוש בכל שכבה, ובמסגרתו ייבנו 6 כיתות המשלבות כיתת גן יחד עם כיתה א'. בין הכיתות למרפסת ההיקפית של הגינון תבנה ויטרינה שתאפשר מבט וגישה ישירה של ילדי הכיתה אל הגידולים שלהם. על גג המבנה ייבנו חממות ומעבדות שיתמכו בפעילות הגינון, השטחים הנוספים יוקצו אף הם לחקלאות בנוסף לחצרות חטיבה צעירה ושטחים למתקני משחק וספורט.
 


ראש העירייה, איציק דנינו: "אנחנו גאים על בחירתו של בית ספר 'רגבים' כאחד מתוך 20 בתי ספר חדשניים בארץ ובטוחים כי זה יהווה נדבך נוסף לייחודיות שלו. המחשבה שעמדה מאחורי הרעיון לבנות בית ספר ייחודי בתחום החקלאות היא מתוך הבנה שתחום זה יכול לשמש כלי מצוין ליישום רעיונות וחשיבה מחקרית ומדעית עבור התלמידים. העיסוק בחקלאות דורש פיתוח תכונות של התמדה, אחריות וסבלנות, אותם חשוב שננחיל לילידנו ישנו ערך חינוכי עצום בכך שילד יוכל לאכול את ארוחת הבוקר מהירקות והפירות שהוא גידל בסבלנות וטיפח במו ידיו".

את המשך התהליך תלווה וועדה פדגוגית של משרד החינוך, שתפקידה יהיה לגבש את הרציונל הפדגוגי והמרכיבים שייצרו סביבה איכותית ומשמעותית, המשפיעה על עיצוב דמותו של התלמיד. סביבה תומכת למידה התורמת לשיפור ההישגים ועיצוב חווית הלמידה.

 

 

כתבה מקורית MYNET באר שבע

 

 

 

 

 

 

 

 

 

שיתוף

תגובות

עוד באותו נושא
תלמידי התיכון באופקים מתכוננים לתואר ראשון
בסוף השבוע האחרון התקיים באופקים מפגש מרגש בין בוגרי הפרויקט ‘הזנק לאקדמיה’ במכללה האקדמית ספיר ... לכתבה המלאה

מחזירים עטרה ליושנה: רחוב הרצל מתחדש
במסגרת התכנית התקיים מפגש במסגרתו הוזמנו בעלי עסקים, דיירים ובעלי נכסים בכדי להעלות צרכים ודגשים   ... לכתבה המלאה

נגב אקולוגיה הכריזה על שם חדש למפעל באופקים
מפעל באופקים יקרא על שמה של ניקול קבסה ז"ל שנספתה בתאונה     ... לכתבה המלאה

אחרי תל אביב: אוטובוסים חשמליים גם באופקים
האוטובוסים שניתן להטעינם בתוך דקות אחדות, יסייעו לשמירה מפני זיהום האוויר ומפגעי הרעש   ... לכתבה המלאה

אופקים: ארבעה ילדים אובחנו עם חיידק אלים
שלושה בני 10 ואחיו התינוק של אחד מהם, אובחנו כנשאים של החיידק האלים מנינגוקוק מסוג B ... לכתבה המלאה

נחנך אזור תעשייה חדש באופקים
המתחם משתרע על 720 דונם, ויקומו עליו כ-100 מפעלים חדשים ... לכתבה המלאה

מכינת המדעים הראשונה בארץ - באופקים
בשבוע שעבר, התקיים באופקים טקס פתיחת המכינה מרשים ומכובד ... לכתבה המלאה

בעת טיפול בחממת צמח החשוד כגראס
השוטרים דפקו בדלת ומצאו בבית באופקים חממה ובה 200 שתילים ... לכתבה המלאה

מהפך: הקאנטרי קלאב עבר לניהול העירייה
​המקום ינוהל על ידי חברת תפעול, באמצעות עיריית אופקים. ... לכתבה המלאה

חדשות העיר אופקים
סקר פורטל העיר
בחירות שלישיות
קטסטרופה אותן תוצאות זה המציאות לסקרים נוספים
חדשות הקהילה
כל מה שחדש בקהילת שלנו
פינת הזכרון
משרות פנויות