חדשות

מכינת המדעים הראשונה בארץ - באופקים

בשבוע שעבר, התקיים באופקים טקס פתיחת המכינה מרשים ומכובד

בשבוע שעבר, התקיים באופקים פקס פתיחת המכינה המדעית, שתשלב לימודי מדעים ותרומה לקהילה. בטקס נכחו נשיא מכון ויצמן למדע, פרופ’ דניאל זייפמן, ד”ר ליאת בן דוד, מנכ”לית מכון דוידסון לחינוך מדעי, נציגי משרד החינוך ומשרד הביטחון ובכירי מכון וייצמן.

מכון דוידסון לחינוך מדעי, הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע, ועיריית אופקים החליטו לפני כשנה על שיתוף פעולה נוסף ובמסגרתו תחל את פעילותה בעיר המכינה הקדם צבאית-מדעית הראשונה בישראל . מטרת המכינות הקדם צבאיות היא ליצור מנהיגות אזרחית איכותית, שתבוא לידי ביטוי הן בשירות משמעותי בצה”ל, והן באזרחות פעילה ותורמת לחברה הישראלית. זאת מכינה הראשונה, מבין עשרות הקיימות, ששמה לה למטרה לקדם את תחום המדע והטכנולוגיה והחינוך המדעי, המהווים את אחד ממנועי הצמיחה המרכזיים המהווים את בסיס החוסן של מדינת ישראל, מנוע שעל בסיסו צומחים הכלכלה, התעשייה, חברות טכנולוגיות והתרבות, ושבאמצעותו נעשות פריצות דרך משמעותיות בתחומים שהחברה האנושית מתמודדת אתם, כגון אנרגיה, מזון, רפואה, סביבה ועוד.

המכינה מיועדת לתלמידים מצטיינים ממגמות מדעיות ברחבי הארץ, המעוניינים לשלב בין אהבתם למדע לבין רצונם לתרום לקהילה. במסגרת המכינה ישלבו החניכים לימודים במגוון נושאים מתחומי המדעים ברמה גבוהה ופעילות קהילתית אינטנסיבית בתחום החינוך המדעי בעיר. התכניות החינוכיות הקיימות במכון דוידסון יהוו בסיס לפעילות חניכי המכינה בהתנדבות בבתי ספר ומסגרות חינוכיות קהילתיות אחרות, למען הנגשה וקידום של מדע בישראל. המכינה תפעל בשיתוף פעולה מלא עם עיריית אופקים, המעניקה את התשתיות והמשאבים הדרושים לתלמידי המכינה ולמדריכים בעיר, הכוללים מעבדות וכיתות הלימוד ודירות עבור התלמידים והמדריכים.

ד”ר ליאת בן דוד, מנכ”לית מכון דוידסון, הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע: “מטרת מכינת “אופקים למדע” היא להכשיר עתודה מדעית של מנהיגים צעירים שיקדמו את תפיסת המדע ואת החינוך המדעי כאמצעי לקידום החוסן הקהילתי והצמיחה של תושבי אופקים, האזור והחברה הישראלית כולה. חניכי המכינה לומדים ומתנסים במדע ומעבירים תכנים מבית היוצר של מכון דוידסון בבתי ספר ובמסגרות חינוכיות באופקים וסביבותיה. אנו רואים חשיבות רבה ומברכים על שיתוף הפעולה עם עיריית אופקים. אנו מאמינים כי חשיפת החניכים לאתגרים הניצבים כיום בפני החברה הישראלית, תעודד אותם לתרום ולהשפיע על העתיד באמצעות קידום החינוך המדעי והטכנולוגי”.

ראש העיר, איציק דנינו: “שיתוף הפעולה עם מכון וייצמן הינו קפיצת מדרגה עבור מערכת החינוך העירונית שלנו בכל הקשור לתחום המדעי והוא אחד ממספר פרויקטים משותפים שמתקיימים בין המכון לעירייה, ובהם הגעתם של תלמידנו ללימודים במכון והקמתו של מרכז למידה משותף ליישובי אשכול נגב מערבי, שמחזק את השורשים של מכון וייצמן באזורנו. הקמתה של מכינה קדם צבאית שתתמחה בתחום המדע, תהווה השראה ועידוד לתלמידי אופקים לפנות לתחום זה. אני בטוח שעם הקמתה המכינה תהווה מודל לערים נוספות בארץ”.

 

 

כתבה מקורית: מקומונט דרום

 

 

 

שיתוף

תגובות

עוד באותו נושא
תלמידי התיכון באופקים מתכוננים לתואר ראשון
בסוף השבוע האחרון התקיים באופקים מפגש מרגש בין בוגרי הפרויקט ‘הזנק לאקדמיה’ במכללה האקדמית ספיר ... לכתבה המלאה

מחזירים עטרה ליושנה: רחוב הרצל מתחדש
במסגרת התכנית התקיים מפגש במסגרתו הוזמנו בעלי עסקים, דיירים ובעלי נכסים בכדי להעלות צרכים ודגשים   ... לכתבה המלאה

נגב אקולוגיה הכריזה על שם חדש למפעל באופקים
מפעל באופקים יקרא על שמה של ניקול קבסה ז"ל שנספתה בתאונה     ... לכתבה המלאה

אחרי תל אביב: אוטובוסים חשמליים גם באופקים
האוטובוסים שניתן להטעינם בתוך דקות אחדות, יסייעו לשמירה מפני זיהום האוויר ומפגעי הרעש   ... לכתבה המלאה

אופקים: ארבעה ילדים אובחנו עם חיידק אלים
שלושה בני 10 ואחיו התינוק של אחד מהם, אובחנו כנשאים של החיידק האלים מנינגוקוק מסוג B ... לכתבה המלאה

נחנך אזור תעשייה חדש באופקים
המתחם משתרע על 720 דונם, ויקומו עליו כ-100 מפעלים חדשים ... לכתבה המלאה

בעת טיפול בחממת צמח החשוד כגראס
השוטרים דפקו בדלת ומצאו בבית באופקים חממה ובה 200 שתילים ... לכתבה המלאה

מהפך: הקאנטרי קלאב עבר לניהול העירייה
​המקום ינוהל על ידי חברת תפעול, באמצעות עיריית אופקים. ... לכתבה המלאה

הפרוייקט לצמצום פערים דיגטליים יוצא לדרך
שר המדע והטכנולוגיה וראש עיריית אופקים השיקו את המרכז הדיגיטלי, בית למדע וחדשנות בקהילה.  ... לכתבה המלאה

חדשות העיר אופקים
סקר פורטל העיר
בחירות שלישיות
קטסטרופה אותן תוצאות זה המציאות לסקרים נוספים
חדשות הקהילה
כל מה שחדש בקהילת שלנו
פינת הזכרון
משרות פנויות