חינוך | נוער | צעירים | אקדמיה

מקום ראשון על קידום הזהירות בדרכים לביהס בן גוריון

בית ספר בן גוריון באופקים בניהולה של תקוה יפרח בתחרות שערך משרד החינוך בעניין קידום הבטיחות בדרכים, ההנהגשה ובטיחות התלמידים במקום.

משרד החינוך הכריז היום על חמשת בתי הספר הזוכים בתואר הארצי של 'מקדמי זה"ב (זהירות בדרכים, הנגשה, בטיחות בדרכים) לשנת הלימודים תשע"ט'.

בחירתם של בתי ספר כמקדמי זה"ב מהווה את שיאו של תהליך איתור קפדני של בתי ספר המביאים תפיסה חדשנית, המתמקדת בשמירה על חיי התלמידים, בריאותם ובטיחותם והראויים לשמש כבתי ספר מדגימים לקידום הזהירות בדרכים במערכת החינוך.

הפרסים יוענקו לזוכים במסגרת הכנס הארצי לקידום הזהירות בדרכים, הנגשה והבטיחות בדרכים שיתקיים במעמד שר החינוך – הרב רפי פרץ ומנכ"ל משרד החינוך – שמואל אבואב, בתאריך 24 לדצמבר 2019, במלון דן שבירושלים.

 • מקום ראשון – בית הספר דוד בן גוריון, מחוז דרום, אופקים.
 • מקום שני – בית ספר רימונים, מחוז צפון, עיריית עפולה.
 • מקום שלישי – בית ספר היובל, מחוז דרום, אשדוד.
 • פרס הוקרה – בית ספר ג. יוספטל, מחוז תל אביב, אזור.
 • פרס הוקרה – בית הספר מולדת, מחוז ירושלים, מבשרת ציון.

שר החינוך, הרב רפי פרץ: ״מברך את בתי הספר הזוכים בקידום זהירות בדרכים – כל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו. בטיחות ילדינו היא מהדברים החשובים לנו ביותר ואנחנו במשרד צריכים ומחויבים להכנסת תרבות נכונה ויעילה של בטיחות בדרכים. תאונות דרכים יכולות להימנע גם בהיבט המניעתי ולכן מערכת החינוך מקדישה זמן ומשאבים רבים על מנת להפחית עד כמה שניתן מקרים בהם מעורבים ילדים. התכנים מועברים בהסברה, חומרי לימוד וסרטונים אינטראקטיביים לטובת התלמידים. נמשיך לפעול על מנת להפחית את פגיעתם של תלמידים. זה בנפשנו".

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "שמירה על קדושת החיים והחינוך לבטיחות בדרכים הם מאבני הייסוד של משרד החינוך. אנו נמצאים בעידן של תנופה טכנולוגית אדירה, עידן שבו תלמדינו חשופים, בכל רגע נתון, לאלפי היסחי דעת שנאבקים על הקשב והריכוז שלהם. החיבור המחודש של תלמידנו לקרקע, הטיפוח של אחריותם האישית כהולכי רגל, כרוכבי אופניים חשמליים, כנוסעים וכנהגים –  הם משימה לאומית מהמעלה הראשונה. נמשיך להיאבק על ביטחוננו בדרכים, וברכות חמות לבתי הספר שזכו – יישר כוח".

מנהל מחוז הדרום במשרד החינוך, רם זהבי: "זכייה של שני בתי ספר בדרום, מתוך חמישה בתי ספר בכל רחבי הארץ, מצביעה על המשקל הרב שאנו שמים על נושא הבטיחות בדרכים. בתי ספר שלנו מקיימים הלכה למעשה את הציווי "ונשמרתם מאד לנפשותיכם" ומנחילים לתלמידים את כללי הזהירות הנדרשים במציאות של ריבוי מסיחי דעת".

 

 

לצורך הגשת מועמדות, בתי הספר נדרשו לעמוד במספר תנאי סף הכרחיים:

 • בית הספר פועל ליישום מיטבי של תכניות משרד החינוך ,בהיקף של שעה שבועית במערכת על פי תכנית הלימודים כגון: ללמוד תנועה (כיתות א' – ב') , עצמאים בשטח (כיתות ה'), חינוך – תעבורתי (כיתות י') ועוד.
 • בבית הספר יש רישום ציון/ הערכה במקצוע זה"ב בתעודה.
 • מנהל/ת בית הספר מינה רכז/ת זה"ב בבית הספר שתפקידו לקדם את הפעולות החינוכיות ואת ההוראה בנושא, במטרה להבטיח הטמעה איכותית ויעילה של הנושאים הנלמדים.
 • בית הספר מיישם  את תכנית "מעטפת הבטיחות הפיזית"  בסביבת בית הספר על כל מרכיביה: דרכי הגעת התלמידים ברגל, הפעלת משמרות זה"ב, הפעלת פרויקט "נשק וסע", הסדרת הסעות תלמידים, פתרונות הגעה באופניים רגילים וחשמליים.
 • התמקדות בפעילות חינוכית מוגברת בנושא הזהירות והבטיחות בדרכים, נגישות ואורח חיים בטוח, תוך שימוש באמצעים חינוכיים מגוונים, בהלימה לעקרונות הלמידה המשמעותית ותפקודי לומד, עם שילוב הנושאים בתחומי הדעת השונים.
 • בית הספר מקדם את נושאי זה"ב באמצעות למידה והתנסות בסביבות למידה מגוונות (חוץ כיתתיות, פדגוגיה דיגיטלית, למידה רב גילית וכדומה) תוך יישום הנושאים בהתנהלות היום – יומית של בית הספר והובלה להבנה מעמיקה של התכנים הנלמדים, לטיפוח חשיבה, לחדשנות, ליצירתיות ולמצוינות בתחומי הדעת של האגף.
 • בית הספר משתף את ההורים בעשייה בתחומי זה"ב, נגישות ואורח חיים בטוח.
 • בית הספר מפתח יוזמות חינוכיות חדשניות בתחומי האגף, דוגמת:
 • יוזמות חינוכיות חדשניות במרחב הבית ספרי, תלמידים, צוותי חינוך.
 • שיתוף פעולה בין בתי ספר.
 • עידוד מעורבות חברתית קהילתית.
 • עשייה בין מגזרית.
 • יוזמות משותפות הורים /תלמידים /קהילה.
 • הפעילות בזה"ב, נגישות ואורח חיים בטוח מתקיימת בבית ספר במהלך 3 השנים האחרונות.
 • בית הספר מקיים פעילות משותפת בנושאי זה"ב (זהירות בדרכים, הנגשה ובטיחות ילדים) עם גורמי קהילה דוגמת: רשות מוניציפלית, משטרת ישראל, עמותות וארגוני מתנדבים.

כתבת מקור: כאן דרום

 

 

שיתוף

תגובות

עוד באותו נושא
מחצית מהנרשמים לגנים באופקים באמצעות האינטרנט
במטרה להקל על התהליך נוספה עמדת אינטרנט במינהל החינוך, כולל הדרכה ובנוסף תוגבר מערך הרישום במינהל החינוך בצוות מיומן. השנה ייפתחו ... לכתבה המלאה

בשורה משמחת: מרכז פיזיקה יוקם באשכול נגב מערבי
בשורה לתלמידי הכימיה והפיזיקה באזור הנגב המערבי: אשכול רשויות נגב מערבי ומכון ויצמן למדע מקימים מרכז אזורי ללימודי חמש יחידות פיזי... לכתבה המלאה

אופקים: תלמידים לומדים לשחות
בשלב ראשון, ישתתפו בפרויקט 300 תלמידי כיתות ה' בבתי הספר היסודיים בעיר   ... לכתבה המלאה

אופקים: אולם ספורט מתקדם לבית הספר מורשת ישורון
החברה הכלכלית העירונית השקיעה 800 אלף שקלים בשיפוץ האולם   ... לכתבה המלאה

בוגרי אוני' אריאל: ארכיטקטורה חדשנית פורצת דרך
בימים אלו מוצגת לציבור הרחב תערוכת הבוגרים של בית הספר לאכיטקטורה באוניברסיטת אריאל. התערוכה מופקת, נאצרת ומעוצבת ע“י הבוגרי... לכתבה המלאה

סגן השר פרוש נפגש עם ראש עיריית אופקים
 במהלך הפגישה שוחחו השניים על ההתפתחות המבורכת של העיר ... לכתבה המלאה

האם כל גני הילדים בעיר יהיו מרושתים במצלמות?
ראש עיריית אופקים, איציק דנינו הכריז השבוע במהלך הפגנת הורים כי נבדק ההיבט המשפטי להכנסת מצלמות לגני הילדים הנמצאים באחריות העיריי... לכתבה המלאה

מתי רוכשים ביטוח חיים?
אתם צעירים ובריאים היום והדבר האחרון שנמצא בראש מעיינכם הוא ביטוח חיים. רבים חושבים כמוכם כי ביטוח חיים עושים רק בגיל מבוגר מאד, כ... לכתבה המלאה

השיטות הנפוצות בפיתוח הדרכה
מערך ההדרכה בארגון מהווה  נדבך חשוב ביצירת צוות עובדים מקצועי ואפקטיבי הלומד באופן שוטף את הטכנולוגיות ודרכי העבודה החדשניות ... לכתבה המלאה

כ100 תלמידים השתתפו בתחרות הרובוטיקה של מצוינגב
המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל והרשות לפיתוח הנגב ממשיכים לקדם את תחום החינוך הבלתי פורמאלי ולעודד מצוינות בתחום המדע והטכנולו... לכתבה המלאה

חדשות העיר אופקים
סקר פורטל העיר
בחירות שלישיות
קטסטרופה אותן תוצאות זה המציאות לסקרים נוספים
חדשות הקהילה
כל מה שחדש בקהילת שלנו
פינת הזכרון
משרות פנויות