המגזין | מקומון | פוליטיקה | עסקים | נדל"ן

אושר תקציב עיריית אופקים: 226 מיליון שח

ראש העיר איציק דנינו מרוצה: "גם בשנה מורכבת זו, בה תקציב המדינה טרם אושר, הצלחנו להגדיל את תקציב הרשות ב-10 מלש"ח"

226 מיליון שקלים – זהו התקציב שאושר השבוע במועצת העיר. התקציב הינו שמרני ואחראי, לאור העובדה כי תקציב המדינה טרם אושר בכנסת. מדובר על עליה של כ-10 מילוני ש"ח מתקציב שנת 2019, שעמד על כ-216 מיליוני ש"ח. גם השנה, כמו בכל שנה בשש השנים האחרונות, נשאר תעריף הארנונה זהה ולא הועלה, כך שהתושב נהנה משירותים נרחבים ואינו מתבקש להכניס את ידו לכיס. אחוזי הגבייה מארנונה באופקים נחשבים לבין הגבוהים בארץ ועומדים כיום על למעלה מ-90%, השנה אף חצתה הגבייה את קו ה-40 מיליון שקלים. עם זאת, יש לציין כי הגבייה מהווה בסך הכל כ-20% מכלל תקציב העירייה.

התקציב שהובא לאישור המועצה הינו שמרני ואחראי, לאור העובדה כי תקציב המדינה טרם אושר בכנסת. משמעות הדבר היא כי המדינה תתנהל על פי תקציב השנה שעברה (2019), בחלוקה של אחד ל-12 חודשים כשברקע קיים חשש מוחשי לצמצום תכניות המגיעות לרשות ממשרדי הממשלה השונים. אי לכך, תקציבי האיזון של הרשות הופחתו בכ-2 מיליון ש"ח, כשבפועל היה אמור התקציב לגדול בעוד כ-1.5 מיליון ש"ח, והמשמעות של זה היא פגיעה של כ-3.5 מיליון ש"ח בתקציבי האיזון.

בתקציב 2020 נרשמה עלייה בתקציב החינוך בכ-2.5 מיליון ש"ח לעומת השנה הקודמת והוגדלו ההכנסות העצמיות בכ-3 מיליון ש"ח. השנה ממשיכה העירייה בצמצום עומס המילוות – ההתחייבות המוסדרת של העירייה לטווח ארוך מול הבנקים – העומד על סכום נמוך במיוחד של כ- 25 מיליון ש"ח. במהלך חמש השנים האחרונות שמרה העירייה על ניהול תקין של התקציב השוטף שלה ומ-2013 לא נרשמה חריגה תקציבית והיעדים המרכזיים שהוצבו – הושגו. עקב כך הוגדל, במקרים רבים, התקציב במהלך השנה ובכך אף הצליחה העירייה להקטין את הגרעון המאושר לה על ידי משרד הפנים.

איציק דנינו, ראש העיר: "גם בשנה מורכבת זו, בה תקציב המדינה טרם אושר, הצלחנו להגדיל את תקציב הרשות ב-10 מיליוני ש"ח. נמשיך וננהל את תקציב העירייה, המקושר לתכנית עבודה שנתית, באופן יציב ואחראי כפי שעשינו בשנים האחרונות באמצעות ניהול תקין וללא חריגה מהתקציב. כמו כן נמשיך בקידום הפרויקטים הכלכליים, החשובים לחיזוק ולפיתוח הכלכלי העתידי של הרשות. למרות הגדלת התקציב, נדרשים תקציבים נוספים, על מנת לתת שירות מוניציפלי איכותי, כפי שאנו מעניקים לתושבי העיר. יחד עם הקושי בהכנסות העצמיות, גם השנה נגדיל ונרחיב את התקציב ואת השירות לתושב, ונמשיך במאמצים להגדלת תקציב העירייה לשנים הבאות".

 

כתבה מקורית: שדרונט

 

 

שיתוף

תגובות

עוד באותו נושא
מצטיינים בעיריית אופקים
6 עובדי עירייה קיבלו תעודות הצטיינות ומענק של 2,000 שקלים לכל מצטיין ... לכתבה המלאה

מהם הטרנדים הכי מדוברים לעיצוב הבית?
טרנדים בעיצוב הבית משתנים במהירות ולפעמים קשה לעקוב אחריהם. רוצים לדעת מאיפה להתחיל? הנה כמה המלצות על ארון הזזה, שולחנות קפה, אי ... לכתבה המלאה

תוכנית חדשה להבאת כח אדם רפואי לפריפריה
תוכנית הרפואנים שתפעל בדרום תספק תמריצים ייחודים לצרכיהם בכל אחד משלבי הלימוד וההתמחות ותעזור בנושא המחסור החריף בכוח אדם רפואי בפ... לכתבה המלאה

חדשות העיר אופקים
סקר פורטל העיר
בחירות שלישיות
קטסטרופה אותן תוצאות זה המציאות לסקרים נוספים
חדשות הקהילה
כל מה שחדש בקהילת שלנו
פינת הזכרון
משרות פנויות