חדשות

תלמידי התיכון באופקים מתכוננים לתואר ראשון

בסוף השבוע האחרון התקיים באופקים מפגש מרגש בין בוגרי הפרויקט ‘הזנק לאקדמיה’ במכללה האקדמית ספיר

פרויקט ‘הזנק לאקדמיה’ הינו מיזם משותף של המחלקה לתקשורת במכללה האקדמית ספיר, התיכון הרב תחומי באופקים ‘עמל אמירים’, עיריית אופקים ועמותת הזנק לעתיד. הפרויקט קיים כבר 5 שנים רק בבית הספר הרב תחומי ‘עמל אמירים’ באופקים.

במסגרת הפרויקט לומדים כ-30 תלמידים מכיתות י’ ו-יא’ קורסים אקדמיים בתקשורת המקנים להם שתי נקודות זכות שנשמרות ונזקפות לזכותם כאשר יגיעו לאקדמיה ללימודי תואר ראשון.

במסגרת המפגש, ד”ר ניר הציג בפני פרופ’ הרמן את מרכיבי הפרויקט, הוספת רכזת בית ספרית, קידום פעולות ההעצמה באמצעות מנטורים יוצאי סיירת מטכ”ל, הוספת תגבורים וחיבור למחלקה לתקשורת במכללה האקדמית ספיר. וכן, את תוצאות הפרויקט במהלכו הביעו התלמידים עניין, סקרנות ומוטיבציה ללמידה, החשיפה המשמעותית עבורם לאקדמיה והמפגש עם המכללה המעצים את תחושת המסוגלות שלהם.

במסגרת שיתוף הפעולה עם המחלקה לתקשורת במכללה האקדמית ספיר, התלמידים עוברים במהלך שנתיים שני קורסים אקדמיים אשר מהווים את התשתית המקצועית לשידור רדיו איכותי:  קריינות והגשה ברדיו וסדנת עיתונאות רדיו. במסגרת הקורסים התלמידים לומדים ומתנסים בתפעול אולפן רדיו, כתיבה לרדיו, עריכה והגשת מוסיקה, יצירת משדרי רדיו מורכבים הכוללים ראיונות, פינה, טור אישי וסיומת.

פרופ’ הרמן התרשם מהפרויקט והודיע כי הוא מעוניין לתרום כסף על מנת להרחיב את הפרויקט לבתי ספר נוספים בעיר, כדי שעוד תלמידי תיכון יגיעו ללמוד באקדמיה.

ד”ר אלה בן עטר, מרצה ורכזת הקורסים מטעם המחלקה לתקשורת במכללת ספיר: “בחמש שנים האחרונות אני שמחה וגאה להיות חלק מפרויקט הזנק לאקדמיה לו שותפים המחלקה לתקשורת במכללת ספיר, התיכון הרב תחומי באופקים ועמותת הזנק לעתיד. אני מודה לכל השותפים בפרויקט, ד”ר מוטי גיגי, ראש המחלקה לתקשורת, על הרוח הגבית והאמונה בחשיבות חשיפת תלמידי תיכון ללימודים אקדמיים, ועמותת הזנק לעתיד שבכל שנה תומכת ומקדמת ועוזרת בכל אשר ניתן וכמובן לתיכון הרב תחומי ולרכז מגמת תקשורת, אביתר אלוק, שכולנו עובדים בשיתוף פעולה מלא וצמוד להצלחתם של התלמידים. אני מברכת על ההחלטה להרחיב את הפרויקט לתיכונים נוספים – ישר כח”.

ד”ר זהר ניר, מנהל תכניות דרום ומנהל תכנית קדם עתידים: “האופק התעסוקתי העתידי הוא לב ליבה של תכנית הזנק לאקדמיה בתיכונים הפועלת מזה 10 שנים בביה”ס ‘עמל אמירים’ באופקים. עמותת הזנק לעתיד והעומדת בראשה, שרון חזקיה, עיריית אופקים והעומד בראשה מר איציק דנינו ומנהל המחלקה לתקשורת במכללה האקדמית ספיר ד”ר מוטי גיגי, יצרו מודל חדשני של חיבוריות בין בי”ס ואקדמיה – קידום תלמידים לעבר אופקי לימודים גבוהים, מנהיגות, ופיתוח אופק תעסוקתי. לראשונה באופקים הוקם בשנת 2019 רדיו עירוני בית ספרי המנוהל כולו ע”י תלמידי התכנית. בטוחני כי בקרוב מאד נוכל לראות את בוגריה לוקחים חלק חשוב בתעשיית התקשורת הישראלית”.

כתבה מקורית: מקומונט דרום

 

 

שיתוף

תגובות

עוד באותו נושא
מחזירים עטרה ליושנה: רחוב הרצל מתחדש
במסגרת התכנית התקיים מפגש במסגרתו הוזמנו בעלי עסקים, דיירים ובעלי נכסים בכדי להעלות צרכים ודגשים   ... לכתבה המלאה

נגב אקולוגיה הכריזה על שם חדש למפעל באופקים
מפעל באופקים יקרא על שמה של ניקול קבסה ז"ל שנספתה בתאונה     ... לכתבה המלאה

אחרי תל אביב: אוטובוסים חשמליים גם באופקים
האוטובוסים שניתן להטעינם בתוך דקות אחדות, יסייעו לשמירה מפני זיהום האוויר ומפגעי הרעש   ... לכתבה המלאה

אופקים: ארבעה ילדים אובחנו עם חיידק אלים
שלושה בני 10 ואחיו התינוק של אחד מהם, אובחנו כנשאים של החיידק האלים מנינגוקוק מסוג B ... לכתבה המלאה

נחנך אזור תעשייה חדש באופקים
המתחם משתרע על 720 דונם, ויקומו עליו כ-100 מפעלים חדשים ... לכתבה המלאה

מכינת המדעים הראשונה בארץ - באופקים
בשבוע שעבר, התקיים באופקים טקס פתיחת המכינה מרשים ומכובד ... לכתבה המלאה

בעת טיפול בחממת צמח החשוד כגראס
השוטרים דפקו בדלת ומצאו בבית באופקים חממה ובה 200 שתילים ... לכתבה המלאה

מהפך: הקאנטרי קלאב עבר לניהול העירייה
​המקום ינוהל על ידי חברת תפעול, באמצעות עיריית אופקים. ... לכתבה המלאה

הפרוייקט לצמצום פערים דיגטליים יוצא לדרך
שר המדע והטכנולוגיה וראש עיריית אופקים השיקו את המרכז הדיגיטלי, בית למדע וחדשנות בקהילה.  ... לכתבה המלאה

חדשות העיר אופקים
סקר פורטל העיר
בחירות שלישיות
קטסטרופה אותן תוצאות זה המציאות לסקרים נוספים
חדשות הקהילה
כל מה שחדש בקהילת שלנו
פינת הזכרון
משרות פנויות