קטגוריות

בשעת חירום

  דפי מידע לשעת חירות בכל השפות : עודכן ביום חמישי 25.12.2008

כללי התנהגות בזמן ירי רקטות
 
הסכנה
האיום הדומיננטי ביותר בעורף ישראל בשנים האחרונות. כמעט בכל יום משוגרים לאזור הדרום בכלל ולנגב המערבי בפרט מספר רקטות קסאם אשר פוגעות בסביבה ובתושבים. הרקטה מסוכנת לאדם השוהה מחוץ למיגון בפגיעה ישירה, כמו גם פגיעת הדף (מחומר הנפץ) או רסיסים (שהתנפצו בפגיעה והופכים לעצמים מסוכנים בעצמם).
 
 
הכנה לפני:
לאור משך ההתרעה, חשוב לקבוע את המקום אליו ניכנס בזמן ירי רקטות מבעוד מועד. בעדיפות ראשונה, יש לבחור את הממ"ד או המקלט הפרטי. בהיעדר ממ"ד או מקלט פרטי יש לבחור חדר מוגן ע"פ הנחיות פיקוד העורף. ודאו כי כל בני הבית מכירים את המרחב או החדר המוגן. חשוב לקבוע חדר זה בכל מקום בו נשהה. הקפידו לצייד את המרחב או החדר המוגן בתיק החירום ולבצע הכנה משפחתית.
 
 
כיצד מזהים:
בהישמע צפירה, קול נפץ או בהתרעת "צבע אדום". ההתרעה בת 15- 20 שניות לכל היותר.
 
 
כיצד לנהוג בעת אירוע :
 
במבנה:
יש להיכנס מיד אל הממ"ד- המרחב המוגן הדירתי ולסגור את חלון הפלדה.
במבנה ללא ממ"ד, יש לפעול על פי סדר הפעולות הבא:
1.      להיכנס לחדר המרוחק ככל הניתן מהכיוון ממנו יש איום בירי רקטות ובעל מינימום קירות חיצוניים, חלונות ופתחים.
2.      לסגור את הדלת ואת חלונות החדר.
3.      לשבת על הרצפה (מתחת לגובה קו חלונות החדר), בצמוד לקיר פנימי ולא מול חלון.
4.      דיירי הקומה העליונה במבנה בלא ממ"ד, נדרשים לצאת לחדר מדרגות ולרדת קומה אחת. החדר המוגן יכול להיות חדר מדרגות או מסדרון (במידה ואלו מתאימים יותר לתיאור הנ"ל משאר חדרי הבית).
 
מחוץ למבנה :
בשטח בנוי - יש להיכנס למבנה ולפעול על על- פי ההנחיות לשוהים במבנה.
 בשטח פתוח - יש לשכב ולהגן על הראש בידיים.
 
ברכב :
לעצור את הרכב בצד הדרך בזהירות, לצאת מהרכב ולהיכנס למבנה או מחסה קרוב.
בשטח פתוח - יש לשכב ולהגן על הראש בידיים.
 
 
לאחר האירוע :
 

ניתן לצאת מהמיגון לאחר 5 דקות, באם לא ניתנה הוראה אחרת. יש להתרחק מחפצים בלתי מזוהים. במידה וראית רקטה על הארץ יש להרחיק סקרנים ולהודיע לגורמי הביטחון.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

שיתוף

תגובות

 • תושבי אופקים מודאגים

  להנהלת האתר, כל הכבוד לכם שלפחות אתם מתייחסים לנושא הבטחון בעיר. כי בעירייה אין עם מי לדבר. תהיו אמיצים ותפרסמו כתבה אמיצה על המצב בעירייה, ועל כך שאין על מי לסמוך, והעירייה לא מוכנה לטפל באירועי קאסמים. בשעתו פורסם שהקב"ט הפוליטי, סובל מבעיות פסיכיאטריות, לא מתפקד בכלל, לא פתח ולא בדק מקלטים, הכל אצלו משחק פוליטי בגיבוי של האח הגדול, הלו הוא רוני בן חמו. בעירייה ובמטה מל"ח של פיקוד העורף ומשרד הפנים נואשו מזמן מהקב"א הלא מתפקד, וכח צביקה - איש בטחון עאלק, נותן לו גיבוי בגלל האח הגדול, קנו לו עכשיו ג'יפ חדש, מחשבים, משרד ופקידה. הכל בשביל פוליטיקה, וכלום בשביל בטחון התושבים. מה איכפת להם, הקב"ט גר בירוחם ומשפחתו של כח צביקה בצפון. אנשי אופקים, תתעוררו אלה החיים של הילדים שלכם. תשאלו במשרד הפנים ובפיקוד העורף אם הם סומכים על הקב"ט אשר בן חמו, אם יש לט איזו יכולת בכלל, ומה הם חושבים עליו. בכל הזדמנות כולם בוכים על אופקים והתושבים שלה. די לשחיתות. די לחולי ... בתפקידים רגישים. ולהנהלת האתר, עזבו פוליטיקה, תבדקו את הנושא ותשמשו פה לתושבים. מדובר בחיי אדם - גם שלכם ושל משפחותיכם. ויפה שעה אחת קודם.

  28/12/2008
  • אמונה

   כל הכבוד!!!! אמרת את האמת הכואבת ובלי פחד. גאה בך. אחת שיודעת על מה אתה מדבר.

   29/12/2008
   • tאריה

    סוף סוף מישהו-מגיב בלי לחשבן, ואומר דעתו על הקב"ט. כמה חבל שזה פוליטי.

    29/12/2008
    • גלית

     אם זה המצב, אז מה ניתן לעשות על מנת לשנות זאת?

     29/12/2008
     • נעם

      הקב"ט לא עונה לטלפונים המקלט בשכונה בלי חשמל, בושה לאופקים ... עד מתי ....

      30/12/2008
      • קובי

       קיימים אי סדר וחוסר בהירות בנושא פינוי בשעת חרום באופקים. א.לא ברור לאיזה מקלט מתפנים-אין חלוקה ברורה. ב.ישנם מקלטים המשמשים כבתי כנסת ולא ניתן להשיג מפתחות. ג.רוב המקלטים במצב קטסטרופלי,ללא חשמל ותנאים נאותים. רובם מצחינים ואינם ראויים לשימוש. ד.יש להבין את הצורך בתחזוקה שוטפת לאורך השנים והיערכות מוקדמת. להתעורר כעת זו לא חכמה. אישי ציבור יקרים- אנא התערבותכם המיידית ופתרונות בהתאם

       30/12/2008
       • לירז

        לא שומעים בכלל את האסעקה ברחוב פרי מגדים. מה עושים? מחכים שייפול עלינו?

        30/12/2008
        • שירן

         שמתקשרים לחמל אופים כמובן שאף פעם לא תופסים אותם כי במשך 5 ימים הם רק בממתינה............. גועל נפש מפקירים את התושבים באויר

         31/12/2008
         • אלין

          שלום רב! אני תושבת אופקים ובמצב חרום כמו שאתם קוראים לזה אין לי איפה להסתתר אלה להתפלל שהפעם זה לא יהיה פגיעה ישירה בכיוון שלי.. אם כבר ממגנים את העיר ממגנים אותה טוב ולא עושים אפליה שמים איפה שבא לכם אלה שמים בכל מקום אפשרי אנא קחו את זה לתשומת ליבכם ותתחילו למגן גם שכונות שבאמת צריכות...

          12/03/2012
עוד באותו נושא
חדשות העיר אופקים
סקר פורטל העיר
בחירות שלישיות
קטסטרופה אותן תוצאות זה המציאות לסקרים נוספים
חדשות הקהילה
כל מה שחדש בקהילת שלנו
פינת הזכרון
משרות פנויות